Yhteystiedot

Kim Blomqvist

Kim Blomqvist

projektipäällikkö

kim.blomqvist@karelia.fi

+358 50 564 2943

  • projektin hallinto, energiayhteisöt
Alma Pohjonen

Alma Pohjonen

projektityöntekijä

alma.pohjonen@karelia.fi

+ 358 50 435 1928

  • tuotteiden ja palvelujen elinkaarilaskenta ja energia-analyysi
Kaisa Varis

Kaisa Varis

tietoasiantuntija

kaisa.varis@karelia.fi

+ 358 50 433 1624

  • viestintä, tapahtumat, avoin tiede ja tutkimus
Ville Kuittinen

Ville Kuittinen

projektiasiantuntija

ville.kuittinen@karelia.fi

+358 50 532 6131

  • lähienergiayhteisöt
Lasse Okkonen

Lasse Okkonen

Yliopettaja, projektiasiantuntija

lasse.okkonen@karelia.fi

+ 350 50 342 3582

  • elinkaarilaskenta, vähähiiliset digitaaliset palvelut

Niku Räsänen

projektiasiantuntija

niku.rasanen@karelia.fi

+358 50 409 1784

  • ICT sovellustyö energian tuotannon ja -kulutuksen seurantaan ja optimointiin
Aarno Savolainen

Aarno Savolainen

lehtori, projektiasiantuntija

aarno.savolainen@karelia.fi

+358 50 412 8792

  • tiedon visualistointi ja animointi, media- ja viestintäosaaminen